Saules paneļi – enerģijas avots, ar kura ieviešanu uzņēmumiem nevajadzētu vilcināties

2020-11-27

Atjaunojama un videi draudzīga enerģija ir nākotne, kura šobrīd jau notiek. Saules paneļi pasaules valstu klimata mērķu sasniegšanā ieņem nozīmīgu vietu. Latvija šajā ziņā nav izņēmums. Tomēr doma par saules paneļiem kā uzticamu un ekonomiski izdevīgu enerģijas avotu pie mums attīstās gausāk nekā citās valstīs. 

 

Tāpēc ir būtiski runāt par saules paneļu sniegtajām iespējām un atspēkot mītus, kuri kavē uzņēmējus spert soli tuvāk videi draudzīgas enerģijas izmantošanai viņu uzņēmumā. Esam apkopojuši dažus iemeslus, kāpēc uzņēmējiem vajadzētu savā dienaskārtībā iekļaut saules paneļus un vismaz izvērtēt to ietekmi uz biznesa procesiem.

 

  • Klimata pārmaiņu mazināšana ir mūsu visu atbildība

Klimata pārmaiņas un pasaules valstu izvirzītie mērķi to mazināšanā nav tikai abstrakti dokumenti, bet gan reāli rīcības plāni, kuru īstenošana ir mūsu visu kopējā atbildība. Videi draudzīgu risinājumu ieviešanai būtu jānotiek katrā mājsaimniecībā un katrā uzņēmumā. Atjaunojamā enerģija ir viens no stūrakmeņiem, uz kuriem balstīta izvirzīto klimata mērķu sasniegšana, tāpēc saules paneļu uzstādīšana uzņēmumos kļūst arvien izplatītāka. Uzņēmēji saredz šajā izvēlē gan ekonomiskus ieguvumus, gan apzinās savu lomu videi draudzīgu risinājumu ieviešanā un popularizēšanā.

 

  • Saules paneļi ir iespēja samazināt izdevumus

Viens no būtiskākajiem argumentiem, kāpēc apsvērt saules paneļus kā vienu no enerģijas avotiem uzņēmumā, ir iespēja samazināt izmaksas par elektrību un palielināt neatkarību no kopējā elektrotīkla. Saules paneļi, kas uzstādīti uzņēmuma teritorijā, spēj nosegt daļu no uzņēmumā patērētās elektroenerģijas, tādejādi būtiski samazinot izdevumus. Ilgtermiņā šādas investīcijas saules elektrostacijā tiks atpelnītas un ļaus iegūt uzticamu un ekonomisku enerģijas avotu.

 

  • Saules paneļus var ieviest arī bez lielām investīcijām

Viens no aizspriedumiem, kas valda uzņēmēju vidū, ir par ļoti lielajām izmaksām saistībā ar saules paneļu uzstādīšanu. Šobrīd pamatoti var runāt par to, ka saules paneļi kļūst arvien izdevīgāki, jo palielinājusies saules moduļu efektivitāte un samazinājusies to cena. Kā arī uzņēmumi, kuri nodrošina saules enerģijas ieviešanas pakalpojumus, piedāvā elastīgus risinājumus. Ir pieejami sadarbības modeļi, kas paredz, ka ieguldījumus var atmaksāt pakāpeniski, kā arī darīt to uz iegūtā izmaksu samazinājuma rēķina. Tāpēc viedoklis, ka vienmēr nepieciešamas lielas investīcijas, lai uzstādītu infrastruktūru un saules paneļu iekārtas, vairs neiztur kritiku.

 

  • Videi draudzīga un ilgtspējīga domāšana – būtiska uzņēmuma reputācijai

Ekonomiskie ieguvumi no saules paneļu ieviešanas uzņēmumā, protams, ir ļoti būtiski, bet nevar ignorēt arī šī lēmuma ētisko pusi. Sabiedrībā ievērojami pieaugusi vēlme atbalstīt un izvēlēties ilgtspējīgus, videi draudzīgus produktus un pakalpojumus. Tāpēc uzņēmēji vairs nevar nedomāt par sava biznesa ilgtspēju un nostāju vides jautājumos. Saules enerģijas izmantošana var palīdzēt veidot videi draudzīga un ilgtspējīga uzņēmuma reputāciju.