Videi draudzīgu auto izvēli ietekmē elektroauto uzlādes infrastruktūras

2021-03-02

Elektroauto uzlāde ir viens no pakalpojumiem, kam jākļūst plaši pieejamam, jo tam ir būtiska loma videi draudzīgu transportlīdzekļu iegādes veicināšanā. Arī “Ignitis Group” strauji attīsta savu elektroauto uzlādes staciju tīklu un tiecas kļūt par uzticamāko un ērtāko uzlādes tīklu Baltijā un Polijā. Līdz šim Lietuvā jau uzstādītas aptuveni 70 publiski pieejamas uzlādes stacijas, kas elektroauto lietotājiem ļauj uzlādēt savu transportlīdzekli pilsētu centros, pie nozīmīgākajiem autoceļiem, birojiem un ātrās ēdināšanas restorāniem.

“Ignitis Group” uzsācis sadarbību ar Latvijas uzņēmējiem un plāno kļūt par uzticamu partneri elektroauto uzlāde staciju ierīkošanā uzņēmumu teritorijās.

“Ignitis Group” uzsācis sadarbību ar Latvijas uzņēmējiem un plāno kļūt par uzticamu partneri elektroauto uzlāde staciju ierīkošanā uzņēmumu teritorijās.

“Ignitis” piedāvā ātrās un lēnās uzlādes stacijas

Enerģētikas uzņēmums “Ignitis Group” saviem biznesa klientiem piedāvā gan ātro, gan lēno uzlādes staciju uzstādīšanu atbilstoši klienta vajadzībām un darbības specifikai. Uzlādes stacijas pieejamas ar dažādu jaudu, kas ietekmē uzlādes laiku, un tehniskajiem risinājumiem, piemēram, piestiprinātas pie sienas, uzmontētas uz zemes, kā arī bezvadu stacijas.

 

• Ātrās uzlādes stacijas vairāk piemērotas publiskai lietošanai un vietās, kur ir intensīva automašīnu plūsma. Vidēji šādās ātrajās stacijās uzlāde iespējama 30-50 minūšu laikā, kas ir optimāls laiks, kuru cilvēks pavada veikalā, kafejnīcā, bankas filiālē vai citā sabiedriskā vietā. Parocīga uzlādes infrastruktūra ievērojami atvieglo elektroauto lietotāju ikdienu, nav vajadzības speciāli doties uz kādu uzlādes punktu, jo uzlādes stacija ir ērti pieejama tajās vietās, kur koncentrējas citi sabiedriskie pakalpojumi.

• Lēnā elektroauto uzlāde ērta vietās, kas ir kā galamērķis, kur tiks pavadīts vairāk laika, piemēram, biroju tuvumā, dzīvojamo ēku pagalmos, pie viesnīcām, slimnīcām un citviet. Uzlāde šajās vietās var aizņemt vairākas stundas atkarībā no tā, cik jaudīga ir uzstādītā uzlādes stacija.

 

Uzlādes stacijas gan publiskai, gan privātai lietošanai

Elektroauto uzlādes stacijas var būt gan publiskas, gan privātas, tas atkarīgs no vajadzībām un izvirzītajiem mērķiem. Piemēram, privātās uzlādes stacijas parasti izvēlas uzstādīt privātās un pazemes autostāvvietās, garāžās, bet publiskai lietošanai uzlādes stacijas ierīko ērti pieejamās vietās sabiedrisko ēku un iestāžu, lielveikalu, izklaides vietu, lielāko autoceļu tuvumā, kur koncentrējas cilvēku un automašīnu plūsma.

Pieaugot elektroautomašīnu īpatsvaram, lielāks pieprasījums veidojas ne tikai pēc publiskajām uzlādes stacijām, bet arī privātajām, jo tās sniedz būtiskas ērtības un ļauj uzlādēt auto jebkurā sev ērtā laikā, kad vien tas ir nepieciešams. Piemēram, uzņēmums, izvēloties savā autoparkā elektroautomašīnas, ar privātu uzlādes staciju, kas uzstādīta uzņēmuma teritorijā, ievērojami optimizēs ikdienas loģistiku.

Kāpēc uzstādīt uzlādes staciju sava uzņēmuma teritorijā

Uzlādes stacijas uzstādīšana uzņēmuma teritorijā ne tikai sniedz iespēju ieviest videi draudzīgu un ērti apkalpojamu autoparku, bet arī var darboties kā viens no konkurētspējas palielināšanas un klientu piesaistes elementiem. 

Paredzot, ka elektroauto lietotāju skaits katru gadu palielināsies, uzņēmējiem, kuri domā tālredzīgi, ir vērts uzstādīt elektroauto uzlādes stacijas savu uzņēmumu tuvumā, lai nodrošinātu klientiem ērtu iespēju veikt nepieciešamo uzlādi. Īpaši aktuāli tas varētu būt ēdināšanas uzņēmumu, viesnīcu, izklaides un ar tirdzniecību saistītu uzņēmumu teritorijās.

Šādas uzlādes stacijas klientiem ir signāls, ka uzņēmējs domā par viņu ērtībām un vajadzībām. Tāpat arī uzņēmuma darbinieki var izmantot uzlādes stacijas, kas mudinātu viņus izvēlēties videi draudzīgākus auto.

Klimata mērķu sasniegšanā un izmešu samazināšanā elektroautomašīnām ir būtiska loma, bet šo risinājumu sekmīga ieviešana ir mūsu pašu ziņā. Nenoliedzami, ērta un funkcionāla elektroauto uzlādes infrastruktūra šo mērķu īstenošanā ir ļoti būtiska. Uzņēmēji var kļūt par šīs infrastruktūras veidotājiem, saņemot ieguvumus no tās arī savam biznesam.

+
Sīkdatņu iestatījumi
Obligātas
Obligātās sīkdatnes ļauj padarīt tīmekļa vietni lietojamu, iespējojot tādas pamatfunkcijas kā lapas navigācija un piekļuve drošām tīmekļa vietnes vietām. Tīmekļa vietne nevar pienācīgi darboties bez šīs sīkdatnes.
Funkcionālas
Funkcionālās sīkdatnes ļauj tīmekļa vietnei atcerēties informāciju, kas maina tīmekļa vietnes darbību vai izskatu, piemēram, jūsu izvēlēto valodu vai reģionu, kur atrodaties.
Statistiskas
Statistiskās sīkdatnes ļauj tīmekļa vietnes īpašniekiem izprast, kā apmeklētāji mijiedarbojas ar tīmekļa vietnēm, anonīmi apkopojot informāciju un pastāstot par to.
Mārketings
Mārketinga sīkdatnes tiek izmantotas, lai sekotu apmeklētāju gaitām tīmekļa vietnēs. To mērķis ir attēlot reklāmas, kas konkrētajam lietotājam ir atbilstīgas un interesē, tātad ir vērtīgākas publicētājiem un trešo pušu reklāmdevējiem.