Zaļā enerģija – ar milzu potenciālu un pieejama ikvienam

2021-05-06

Zaļā enerģija visā pasaulē ieņem arvien nozīmīgāku lomu. Zaļā enerģija, kuru saražo vēja ģeneratori, saules paneļi un arī mums labi zināmas hidroelektrostacijas, ir risinājums labākai nākotnei, kurā dodam priekšroku enerģijai, kas radīta no atjaunojamiem resursiem videi draudzīgā veidā.

Latvijas patērētājiem šajā jomā ir vēl plašas iespējas augt un izdarīt pārdomātas un videi draudzīgas izvēles attiecībā uz enerģijas izcelsmi. Salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, mūsu tirgū daudz piesardzīgāk izturas pret zaļās enerģijas piedāvājumiem, tāpēc gribētos iedrošināt uzņēmums un arī citus patērētājus iedziļināties šajā jautājumā un izvērtēt, kādus ieguvumus var sniegt zaļās enerģijas izmantošana. Pieprasījums veido piedāvājumu, tāpēc no patērētājiem ir atkarīgs, cik ātri pie mums plašāk tiks attīstīti vēja ģeneratoru parki un citi zaļās enerģijas risinājumi.

Atjaunojamās enerģijas produkti tirgū

Izvēloties elektroenerģijas tirgotāju, klientam ir iespēja izvēlēties arī savām vajadzībām un pārliecībai atbilstošu produktu, tajā skaitā arī enerģiju, kas ražota no atjaunojamiem resursiem. Zaļo enerģiju piedāvā vairums tirgotāju. Arī "Ignitis Latvija" izveidojis atjaunojamās enerģijas produktu biznesa klientiem, kuri atbildīgi izturas pret vidi un patēriņu. Tiek piedāvāta gan fiksēta, gan biržas cena, lai katrs klients varētu izvēlēties savas uzņēmējdarbības specifikai izdevīgāko variantu.

Ne tikai videi, bet arī biznesa izaugsmei

Uzņēmumiem, kuri jau eksportē vai plāno to darīt, zaļā enerģija ir aspekts, no kura nevarēs nākotnē izvairīties, jo pieaug citu valstu un sadarbības partneru pieprasījums pēc produkcijas, kas ražota, izmantojot atjaunojamos resursus. Īpaši tas attiecas uz tiem, kuri vēlas eksportēt un sadarboties ar Skandināviju, kura zaļās enerģijas izmantošanā jau ir platu soli mums priekšā un šos standartus izvirza arī sadarbības partneriem.

Zaļās enerģijas izmantošana var veicināt ne tikai biznesa izaugsmi ārvalstu tirgos, bet arī kopumā uzlabot zīmola reputāciju. Tas mūsdienu augstas konkurences apstākļos ir ļoti būtisks ieguvums. Arī vietējais patērētājs arvien vairāk izvērtē uzņēmumu un zīmolu politiku vides jautājumos, skatās, cik zaļi savā darbībā tie ir.

Sava saules elektrostacija uzņēmumā

Zaļo enerģiju uzņēmums var pirkt no tirgotāja vai arī to saražot pats. Saules paneļus un dažāda izmēra saules stacijas uzņēmumi izvēlas arvien biežāk, jo, apzinoties, ka atjaunojamās enerģijas nozīme tikai pieaugs, grib ieviest ilgtspējīgus un izdevīgus risinājumus. Sava saules stacija ir viens no šādiem risinājumiem, kas ļauj gan samazināt izdevumus par elektrību, gan vairot neatkarību no kopējā elektrotīkla, kā arī spert nozīmīgu soli pretī zaļai uzņēmējdarbībai.

"Ignitis Latvija" piedāvā biznesa klientiem saules elektrostacijas ierīkošanas pakalpojumus ar elastīgām norēķinu iespējam, tādējādi palielinot šī pakalpojuma pieejamību un veicinot biznesa klientu interesi par zaļo enerģiju. "Ignitis Latvija" veic pilnu saules stacijas projekta izstrādi atbilstoši klienta vajadzībām, iegūst visas nepieciešamās atļaujas un realizē projektu dabā, lai klients saņemtu jau funkcionējošu saules elektrostaciju. Saules paneļi ir inovatīvs un sociāli atbildīgs risinājums, kas padarīs uzņēmuma tēlu pievilcīgāku.

+
Sīkdatņu iestatījumi
Obligātas
Obligātās sīkdatnes ļauj padarīt tīmekļa vietni lietojamu, iespējojot tādas pamatfunkcijas kā lapas navigācija un piekļuve drošām tīmekļa vietnes vietām. Tīmekļa vietne nevar pienācīgi darboties bez šīs sīkdatnes.
Funkcionālas
Funkcionālās sīkdatnes ļauj tīmekļa vietnei atcerēties informāciju, kas maina tīmekļa vietnes darbību vai izskatu, piemēram, jūsu izvēlēto valodu vai reģionu, kur atrodaties.
Statistiskas
Statistiskās sīkdatnes ļauj tīmekļa vietnes īpašniekiem izprast, kā apmeklētāji mijiedarbojas ar tīmekļa vietnēm, anonīmi apkopojot informāciju un pastāstot par to.
Mārketings
Mārketinga sīkdatnes tiek izmantotas, lai sekotu apmeklētāju gaitām tīmekļa vietnēs. To mērķis ir attēlot reklāmas, kas konkrētajam lietotājam ir atbilstīgas un interesē, tātad ir vērtīgākas publicētājiem un trešo pušu reklāmdevējiem.